اختصاصی سازی URL های جستجو

November 26, 2004 at 02:17 pm

URL های جستجو ، روشی فید برای استفاده از موتورهای جستجوی متفاوت در اینترنت است . برای مثال ، ممكن است URL جستجویی به نام news داشته باشید كه Google Groups را جستجو می كند . اگر news Persian Gulf را در كادر آدرس تایپ كنید ، به طور خودكار Google Groups را برای یافتن تمام مقالات یوزنت جستجو می كند كه حاوی كلمات Persian و Gulf می باشد .
URL های جستجو را باید در :

HKEY_CURRENT_USER[ SOFTWARE ] [ Microsoft ] [ Internet Explorer ] [ Search URL ]

ایجاد كنید .اگر چنین زیر كلیدی نمی بینید ان را ایجاد كنید . سپس برای هر پیشوند جستجویی كه می خواهید استفاده كنید ، یك زیر كلید ایجاد كنید . به عنوان مثال برای مثالی كه قبلا شرح دادیم زیر كلید news را ایجاد كنید . مقدار پیش فرض زیر كلید پیشوند را با URL موتور جستجو تنظیم كنید . از %s استفاده كرده و آن را با رشته جستجو جایگزین كنید . IE هر متنی را كه در سمت راست پیشوند تایپ كنید ، به جای %s قرار می دهد . كار را ادامه داده و آن را با :

http://groups.google.com/groups?q=%s&h1=en

تنظیم كنید. هدف از این مقادیر این است كه مشخص كنید برای كاراكترهای خاصی كه در رشته جستجو وجود دارد كدامیك از علاوئم زیر را جایگزین كنید : فاصله ( Space ) ، علامت درصد ( % ) ، علامت & و علامت مثبت ( + ) . این كاراكتر ها معنای به خصوصی دارند ، برای مثال به جای فاصله ، علامت مثبت و به جای & از %26 استفاده می شود . بنابراین مرورگر رشته Persian & Gulf را به Persian+%26+Gulf ترجمه می كند . تنظیم URL كه می خواهید مورد استفاده قرار دهید ، بسیارآسان است . موتور جستجویی را باز كنید كه می خواهید به URL های جستجو در IE اضافه كنید و چیزی را جستجو كنید . وقتی مرورگر چیزی را نمایش می دهد ، URL را از كادر آدرس كپی كرده و به جای كلمه جستجوی خود ، %s را قرار دهید . برای مثال وقتی Google Groups را برای یافتن Gulf جستجو می كنید ، URL نهایی عبارت است از :

http://groups.google.com/groups?q=Gulf&h1=en

به جای كلمه Gulf حروف %s را قرار دهید .

دسته: ترفندهای ویندوز | نویسنده: مرتضی الوانی
 1. 3 نظر برای این مطلب ارسال شده است. نظر خود را ارسال کنيد »

 1. 1

  سکوت مرگ


  سلام خيلی خوشحالم که با بلاگت آشنا شدم برای من که خيلی مفيد بود و چيزی که می خواستم پيدا کردم ..دستت درد نکنه

  November 27, 2004 at 8:33 am

 2. 2

  tehranbadboys


  سلام موفق باشيد!

  November 27, 2004 at 2:10 pm

 3. 3

  ali


  ایده خوبی بود

  March 1, 2005 at 3:59 pm