طراحی وب ! نظر شما در این باره ؟

February 9, 2005 at 09:15 pm

با عرض صمیمانه ترین سلام ها خدمت دوستان محترم . امیدوارم این روزهای سرد زمستون به همه خوش بگذره و كلی با این برف و بارون حال كنید . ( البته ما بارون و برف ندیده هستیم شاید دل شما رو زده باشه ) ما هم اینجا خوشبختانه یا متاسفانه با بارش خاك حال می كنیم .

بی مقدمه بریم سر اصل مطلب ! از مدت ها پیش دنبال یك سایت مرجع فارسی برای آموزش طراحی و ساخت صفحات وب یودم ، متاسفانه هیچ چیز جز یادداشت های پراكنده این و آن ندیدم . بر آن شدم كه در اینجا به آموزش اصول پایه طراحی و ساخت صفحات وب بپردازم و تا جایی كه عمر و عقلمان اجازه دهد در خدمت دوستان باشم .
البته نا گفته نماند كه بنده حقیر در این باب اندكی بیش تجربه ندارم و این امر راهنمایی و پیشنهادات اساتید محترم را می طلبد . متاسفانه یك فرآیند گام به گام ثابت و تضمین شده جهت ساخت یك وب سایت عالی وجود ندارد . برخی چیزها واقعا نیاز به تجربه دارند . ایجاد یك سایت مطلوب و كامل نیازمند ساختن سایت های بی شماری و حتی مرور كردن سایت های ساخته شده است .

هیچ گاه فراموش نكنید كه در صنعتی به جوانی طراحی وب ، تجربه بهترین معلم است . به نظر من طراحی وب تركیبی از هنر و علم ، الهام و اجرا و در نهایت ناكامی و سربلندی است . مطالب ذكر شده در آینده در این مبحث برگرفته از كتاب Web Design: The Complete Reference نوشته جناب پاول تامس خواهد بود . چنانچه نظر یا انتقادی در این مورد دارید مطرح كنید .

دسته: مطالب روزمره | نویسنده: مرتضی الوانی
 1. 4 نظر برای این مطلب ارسال شده است. نظر خود را ارسال کنيد »

 1. 1

  papiyoon


  موافقم
  شروع کن

  February 9, 2005 at 11:49 pm

 2. 2

  گناهكار


  خيي خوبه اما جون من نريني به همين اطلاعات درستي كه داريم ، قبل از اينكه چيزي رو بنويسي حتما امتحانش كن يعني فقط به ترجمه اكتفا نكن !

  yesterday ؟

  February 10, 2005 at 12:10 am

 3. 3

  SepehЯ


  بسیاار عالي مرتضي جان! منتـــــــــــذريم!:lol:

  February 10, 2005 at 12:56 am

 4. 4

  saeed


  خلي عالي خدا پدر ومادرت را بيامرزد كه منو از يكماه جستوجو راحت كردي ولي زود تر شروع كن
  باتشكر

  December 5, 2006 at 1:36 pm